A Tip Titreşim Takozları

* Kategoride kayıtlı toplam 146 adet ürün bulunmaktadır. Ürün özelliğini seçerek aradığınız ürüne ulaşabilirsiniz.

Ürün Resmi

Ürün Teknik Resmi

A Tip Titreşim Takozları Nedir?

Titreşim sönümleyici ürünler kauçuktan yapılmış ve takılı bulunduğu mekanizmalardan oluşan titreşim ve darbeleri sönümleyerek bunların iletilmesini engelleyen ve aynı zamanda gürültüyü de azaltan elemanlardır.

Titreşim sönümleyiciler eksenel ve radyal kuvvetleri absorbe eder bu görevleri ile takılı olduğu mekanizmayı korur ve uzun ömürlü olmalarını sağlar.

Büyük motorlar ve endüstriyel makineler güçlü titreşim ve aşırı gürültüye neden olur. Bu titreşimler ekipmana zarar verir ve güvensiz çalışma koşulları yaratır sonunda bu durum ürün kalitesini olumsuz olarak etkiler etkiler ve hatta üretimi durdurabilir.

Kauçuk titreşim sönümleyiciler titreşim dalgalarının genlik frekansını azaltarak makinanızı korur.

TİTREŞİM TAKOZUNUN KULLANIM ALANLARI

Titreşim takozları darbeli çalışmanın mevcut olduğu her alanda kullanılabilir. Çok çeşitleri olup makine parçalarının birbirleri ile olan bağlantılarında ve yer ile temasında kullanılır.

Makinelerin gezinmemesi, bulunduğu yerdeki dengesinin bozulmaması, temas ettiği yüzeye zarar vermemesi için titreşim takozu kullanılmaktadır.

Titreşim (Vibrasyon takozları) konveyör sistemlerinde, havalandırma inşasında, jeneratörlerde, amortisörlerde, medikal cihazlarda, pompa, hidrofor, denizcilik ekipmanları, her türlü araç gereç ve teçhizatlarda, pres tezgahlarında ve buna benzer yerlerde titreşim ve darbe engelleme amacıyla kullanılır. Civatalı ve civatasız olarak üretilebilmektedir.

Genel uygulamalar:

Pompa, Hazne, Rulo Değirmenleri, Kameralar, CNC Makineleri, Askeri Ekipmanlar, Yıkama Makineleri, Endüstriyel Tekne Motorları, Küçük Elektrik Motorları, Titreşimli Tablolar, Havalandırma Ekipmanları, Havacılık Ekipmanları, Kompresörler, Transformatörler, Nakliye Konteynerleri, Savunma Ekipmanları ve Deniz